Dzieki Oryginalnemu dezynfektorowi KLENZ skutecznie dezynfekujemy przedmioty dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii ozonowania i ultrafioletu.
Podczas korzystania z zabiegu na stopy możecie w tym samym czasie skorzystać z:
☝️dezynfekcji, deodoryzacji i suszenia obuwia. Czynności te wykonywane są w ramach jednego cyklu.
☝️ zdezynfekować szczotki fryzjerskie, ręczniki, skarpetki, telefony, okulary.
 
Podczas chodzenia i poruszania się w trakcie codziennych czynności, ludzkie stopy wydzielają do 250 ml potu każdego dnia.
Ciepło i wilgoć, która gromadzi się w butach jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów oraz bakterii, które są odpowiedzialne za grzybice skóry oraz paznokci jak i brzydki zapach obuwia.
Dlatego regularne czyszczenie oraz sanityzacja obuwia jest tak istotna, jeżeli używasz tej samej pary butów przez 8-12 godzin dziennie.
Obuwie po zakończeniu cyklu jest świeże, zdezynfekowane i wysuszone.
To oryginalne urządzenie eliminuje z obuwia przykre zapachy potu i drobnoustroje.
 
DLA KOGO ?
Dezynfekcję obuwia zalecamy osobom, które walczą z nadpotliwością stóp, grzybicą, sportowcom. Choroby te są Najczęstszym powodem, przez który buty szybko mogą zacząć śmierdzieć, poniewaz bakterie te żywią się potem. Na każdym centymetrze kwadratowym naszej skóry jest ich około 150 rodzajów, żywią się m.in. solą, lipidami i białkami, które są składnikami potu. Wtedy oprócz terapii stóp, dezynfekujemy obuwie i skarpetki, bo jaki sens jest leczyć stopę skoro wkładamy ją do zainfekowanego buta?
 
 
Jak działa 3 etapowy system sanityzacji KLENZ?
 
1. Zgazowanie ozonem – ozonowanie w pierwszym etapie, wbudowany elektroniczny generator ozonu wytwarza ozon w postaci gazu (Plasma Radical Sanitizing Air). Następnie powstały gaz jest podgrzewany przez termowentylator i wtłaczany pod ciśnieniem specjalnymi przewodami bezpośrednio do obuwia jak również do szczelnej komory w której znajduje się obuwie. Efektem pierwszego etapu czyszczenia jest sanityzacja, deodoryzacja oraz suszenie obuwia.
 
2. Odprowadzenie zużytego gazu – zużyty oraz zanieczyszczony gaz (mieszanka ozonu, powietrza i mikroflory oraz potu) jest odsysany z komory i wstępnie oczyszczany na specjalnym filtrze.
 
3. Dezynfekcja ultrafioletem, filtr wodny wstępnieoczyszczona mieszanka gazu, przechodzi przez komorę z lampami ultrafioletu, które wzmacniają ozon w procesie dezynfekcji i sanityzacji. Następnie przechodzi przez wodny system filtrujący. Efektem końcowym jest sanityzacja całego obuwia, przy czym urządzenia działa w obiegu zamkniętym, więc minimalizuje się wydzielanie ozonu oraz zużytego nieświeżego powietrza na zewnątrz urządzenia i w pomieszczeniu.